Укол шприцем: яким? Розвиток ринку шприців в Україні: місце застарілих двокомпонентних шприців поступово займають сучасні трикомпонентні

Дата публикации 14/04/2010, 12:00
Просмотров: 6417

Укол шприцем: яким?

Динамічному розвитку ринку одноразових шприців в Україні заважає нелогічне регулювання галузі з боку держави. Захищаючи інтереси фактично одного гравця, чиновники стимулюють
неякісний імпорт з Азії і не дають українцям забути про болючі  уколи.

Щорічно в світі здійснюється більше 12 млрд ін"єкцій. В Україні сьогодні на кожну людину припадає близько 9 ін"єкцій на рік, а обсяг ринку одноразових шприців в натуральному виразі складає близько 0,5 млрд. виробів в рік. Немає необхідності розповідати про те, що в нашій країні вже не користуються багаторазовими шприцами.

Одноразові вироби стали невід"ємною складовою вітчизняної медичної практики. Проте, до Європи в цьому питанні Україні ще далеченько. Справа в тому, що більшість використовуваних у нас одноразових шприців є двокомпонентними, тоді як весь цивілізований світ вже давно перейшов на трикомпонентні вироби.

Більш того, у ряді країн, поширені в Україні двокомпонентні шприци, взагалі заборонені до використання з формулюванням «інструменти, що необґрунтовано заподіюють пацієнтам больові відчуття». Проте, вітчизняний ринок, як водиться, зміг «вирізнитися», пропонуючи споживачу одночасно як двокомпонентні шприци, так і трикомпонентні.

Відчуйте різницю

Укол шприцем: яким? Трикомпонентні шприци, двокомпонентні шприци,шприци з Європи та Азії. Відчуйте різницю

До складу двокомпонентних шприців входить циліндр і поршень, а у трикомпонентних шприцах до них додається ще і гумовий ущільнювач на поршні. Як бачите, голку до компонентів інструменту не відносять. Що ж дає додатковий компонент, і чому його відсутність стала причиною для заборони використання шприців «старої моделі» у ряді європейських країн? По-перше, при роботі двокомпонентним шприцом необхідно прикладати значні зусилля, щоб «штовхати» поршень, діаметр якого більший за діаметр самого циліндра. По-друге, контролювати його рух вкрай важко (він рухається ривками), що заподіює пацієнту додаткові больові відчуття. По-третє, рухаючись в тісному просторі поршень як би «здряпує» із стінок циліндра мікрочастки пропилену, які потрапляють у тканини і кров пацієнта. Результат – всім відомі наслідки уколу – гематоми, синяки, ущільнення, набряки і т.д.

Всі ці недоліки усунені в новому поколінні шприців – «трикомпонентному». Гумовий ущільнювач позбавив медсестер від необхідності прикладати зусилля для руху поршня (ін"єкцію стало можливо робити взагалі однією рукою), зробив хід поршня шприца більш плавним і, головне, виключив можливість потрапляння поліпропілену в кров пацієнта.

Формування ринку шприців

Незважаючи на переваги трикомпонентних шприців, в Україні і досі частіше використовуються морально застарілі двокомпонентні (частка шприців нового покоління в загальному обсязі ринку в натуральному виразі - близько 5%). Значною мірою ринок таким, яким ми знаємо його зараз, сформувався після того, як у січні 2001 року ВАТ «Гемопласт» з Білгород-Дністровського виступило з ініціативою проведення спеціального розслідування відносно постачань одноразових шприців до України. За наслідками «розслідування» Мінекономіки в червні 2001 року ввело квоти на імпорт одноразових шприців з країн Європи і Росії.



Причому квотування стосувалося всіх шприців – як двокомпонентних, так і трикомпонентних, не дивлячись на те, що це якісно різні медичні інструменти. Причому такі заходи не тільки не сприяли створенню в Україні конкурентноздатних виробництв (трикомпонентні шприци не виробляються в Україні і зараз), але і не забезпечили споживача якісним товаром. Заборона на ввезення продукції з Європи стала каталізатором масового імпорту шприців з Азії – цей процес продовжується і сьогодні: щороку реєструється продукція декількох азіатських заводів.

Трикомпонентні реалії

Сьогодні ринок двокомпонентних шприців ділять між собою підприємство з Білгород-Дністровського (продукцію власного виробництва останні роки різноманітить шприцами з Китаю) і фірма «Фогт Медікал» (значну частину асортименту також завозить з Китаю).




На ринку ж трикомпонентних шприців помічені пропозиції близько півдесятка виробників. З Європи шприци завозять ТОВ «Богмарк Україна», піонер «трикомпонентного» сегменту, що займається його розвитком з 1993 р. (виробник – польський завод BogMark Medical Lomza), ТОВ «АРТУР-К» (виробник – німецький B.Braun Melsungen AG), з Азії – ВАТ «Гемопласт» (виробник – китайський Wenzhou Beipu Science and Techology Co., Ltd), ТОВ «Юнілайф» (виробник - Changzhou Heshou Medical Appliance Factory, Китай), «Фогт Медікал Логистікс» (виробник - Jiangsu Kanghua Medical Equipment Co., Ltd.).


На вітчизняному ринку можна також зустріти трикомпонентні шприци, на упаковці яких значаться європейські країни (особливою популярністю користується чомусь Великобританія), проте їх батьківщиною є Азія (як правило, країни з найбільш дешевою робочою силою – Китай, Малайзія, Корея, В"єтнам і т.д.).

Яскравий приклад – трикомпонентні шприци ТМ «Medicare» (постачальник – ТОВ «Допомога-1», м. Яготин Київської обл.). На упаковці, як, до речі, і в митних даних, вказаний відправник – компанія Medical Рroject з Великобританії. Проте боротися з ними порядніші постачальники не мають змоги, оскільки плутанина з країною походження на упаковці стала цілком і повністю можливою завдяки значному упущенню українського законодавства - щоб шприц був внесений в держреєстр, необхідно надати відомості, зокрема, щодо виробника продукції і його адреси. Про місце розташування виробничих потужностей не йдеться взагалі. Таким чином, не порушуючи умов реєстрації, такі постачальники порушують Закон про захист прав споживачів, вводячи людей в оману щодо географічного походження товару.

Висновки

Експерти у один голос твердять про те, що ринок шприців в Україні поступово перекроюватиметься у бік збільшення частки трикомпонентних шприців, не дивлячись на всі проблеми і «палиці у колеса», які ставить постачальникам держава.


Але «точка повернення» до двокомпонентних шприців для багатьох українців вже пройдена.
Тепер їм залишається навчитися розрізняти якісні і неякісні трикомпонентні шприци, тобто уважно читати написи на упаковці, консультуватися з медперсоналом, не «вестися» на підозріло низькі ціни. Кінець-кінцем, не соромитимуться звертатися в різного роду організації, що відстоюють інтереси споживачів. І рано чи пізно вони навчаться це робити.

Мова-то про власну шкіру йде. У повному розумінні цього слова!

Опубликовано: «Урядовий кур'єр», № 22 от 22 июня 2007 г.

Другие статьи на эту тему:


Опубликовано 23.06.2011

Классификация шприцев
Опубликовано 04.02.2011

Как сделать укол дома
Опубликовано 18.02.2011

Как выбить воздух из шприца
Опубликовано 04.08.2010

Уколы на здоровье
Опубликовано 13.07.2010

БогМарк для профессионалов
Производство
Сертификаты
Рынок шприцев
О компании
Продукция
Где купить
Как сделать укол
Вызвать медсестру на дом
Релакс
Контакты

Связаться с нами

Популярные статьи

Контакты

Консультация про шприцы и уколы

FAQ про шприцы и уколы

Уколы на здоровье

Производство

Последние статьи

Медсестра на дом Киев Правый берег

Медсестри Львів

Медсестра Тернопіль

Медсестра на дом Киевская область

Медсестры Харьков и Харьковская область

Богмарк
О компании
Производство
Документация
Завод
Контакты
Продукция
Шприцы
Иглы инъекционные
Иглы для мезотерапии
Иглы для стоматологии
Иглы для ветеринарии
Где купить шприцы
Шприцы в аптеках Украины
Купить шприцы оптом
Шприцы и иглы от производителя
Как сделать укол
Сделать укол самостоятельно
Медсестра на дом
Видеоинструкции
2016 © "БогМарк Украина" Представительство завода по производству медицинских шприцев и игл (Польша, ЕС)
+38 044 502 82 18

БогМарк Украина ООО
Представительство завода Medical-Lomza Sp. z o.o. (Польша, ЕС)
04050 Украина, Киев
ул.Волошская, 23, офис 51